MEIBES - spolehlivé systémy pro kotelny

Bytový dům Luka Living

Zpět

Velký komfort, malé energetické výdaje

Jako zdroj tepla projektanti zvolili výměníkové stanice LOGOmax. Komfort pro všechny nájemce zajišťují bytové stanice LOGOtherm Standard. Ty přispívají k mimořádným energetickým úsporám, a navíc umožňují dálkový odečet.

Bydlení nad metrem

Komplex se nachází přímo nad stanicí metra Stodůlky. Díky unikátnímu akustickému řešení vibrace metra nijak nepoškozují konstrukci stavby. Kromě lukrativní lokality nabízí nájemní dům řadu dalších výhod. Výraznou úsporu energií ocenili jak samotní nájemci, tak i Ministerstvo pro místní rozvoj, které mu udělilo prestižní titul „Energetický a ekonomický projekt roku“.

Zaujal vás projekt bytového domu Luka Living? Přečtěte si o něm více!


Název projektu Bytový dům Luka Living
Lokace Praha
Typ (využití) nájemní dům
Použité výrobky Výměníková stanice LOGOmax, bytové stanice LOGOtherm Standard s měřením a regulací, kompenzační vsuvky SI 10, odvzdušňovací automaty, designové šroubení VarioCon
Stavitel soukromý investor
Stavba 1. 3. 2017 až 31. 12. 2017

Parametry projektu

Nájemní komplex LUKA je 15-ti podlažní objekt. Systém vytápění a přípravy teplé vody je řešen decentralizovaně s bytovými stanicemi LOGOtherm. Bytové stanice připravují teplou vodu průtokovým ohřevem a regulují vytápění. Jedná se o 206 nájemních bytových jednotek. Zároveň tento komplex obsahuje ve spodních podlažích komerční jednotky, které tvoří mimo jiné zázemí obyvatelům objektu. Některé komerční jednotky jsou řešeny bytovými stanicemi LOGOtherm, stejně jako byty. Ostatní mají instalovány regulační a měřící sestavy Meibes, které jsou vždy řešeny na mírů potřebám daných jednotek. Prostory, které mají vyšší požadavky na regulaci či vyšší potřebu teplé vody mají instalován zásobníkový ohřev teplé vody. Jedná se především o restauraci, wellness centrum, fitness a prádelnu. Každá jednotka má vlastní odečet spotřeby energie ultrazvukovým měřičem tepla. Data jsou odečítána dálkově.

Zásobování teplem je z centrální předací stanice LOGOmax o výkonu 1200 kW, tato stanice je řešena s akumulačním zásobníkem otopné vody o objemu 1500 litrů. Akumulační zásobník slouží pro pokrytí odběrových špiček systému při přípravě teplé vody.