MEIBES - spolehlivé systémy pro kotelny

Luka Living – Energetický a ekonomický projekt roku

Zpět

Místo hypotéky nájem. Zatímco v zahraničí tento model převládá, u nás se teprve rozkoukává. Největší český nájemní komplex vyrostl v pražských Stodůlkách. A co má nízkoenergetické bydlení nad stanicí metra společného s MEIBES? To se dozvíte, když budete číst dál.

Nízkoenergetické bydlení s oceněním

Projekční kancelář CAMA architekti navrhla komplex jako nízkoenergetickou stavbu s mimořádně energeticky úsporným bydlením. Na tom má svůj podíl také 219 stanic LOGOtherm. Ty se starají o ohřev vody a vytápění bytů. Řešení úspory energií ocenilo dokonce i Ministerstvo pro místní rozvoj, když udělilo projektu Luka Living Rental Apartments cenu v kategorii „Energetický a ekonomický projekt roku“.

Výzva pro projektanty

Lukrativní umístění domu přidělalo projektantům vrásky na čele hned třikrát. Nejdřív museli napasovat svůj projekt na původní územní rozhodnutí, které se neshodovalo s jejich konceptem ani zamýšleným designem budovy. Další výzvou byly vibrace metra. Aby neškodily konstrukci stavby, bylo potřeba obrátit se na experta v oboru akustiky. Ten navrhl řešení v podobě antivibračního systému, jaký nemá v České republice obdoby. Posledním technickým oříškem byly přeložky kanalizačních stok. Ale ani to výstavbu unikátního domu nepřekazilo.

Z metra až do bytu

Déšť, bláto, vítr, sníh… Počasí nebere na naši cestu do práce nebo do školy ohled. Projektanti areálu Luka Living se zase rozhodli nebrat ohled na počasí. Stavbu navázali přímo na stanici metra Luka, a tak se obyvatelé areálu nemusí potýkat s nepřízní povětrnostních podmínek. Z bytu se dostanou rovnou do metra, aniž by museli vyjít ven.

Od garsonky po luxusní apartmán

Po 4 letech vystřídali stavební dělníky první nájemníci. Polovinu bytů se podařilo obsadit takřka okamžitě. Aby ne – nejmodernější nájemní bydlení svého druhu nabízí jak útulné garsonky, tak i luxusní byty pro náročné. Na své si tu přijde každý, kdo se nechce vázat hypotékou.

Plánujete výstavbu energeticky úsporné budovy? Náš konzultační tým vám rád poradí s technickým zařízením budov. Stačí, když se nám ozvete!