MEIBES - spolehlivé systémy pro kotelny

Úspěšný debut, společnosti Flamco, Meibes a Simplex jsou po veletrhu ISH ještě silnější

Zpět

Dvojitá premiéra na veletrhu ISH: přední světový veletrh sanitární techniky a vytápění poprvé otevřel své brány od pondělí do pátku a společnosti Flamco, Meibes a Simplex zde vůbec poprvé představili novou strategii jedné značky. U stánku B05 v hale 9 si návštěvníci vyzkoušeli na vlastní kůži výhody, které jim z tohoto silného partnerství plynou, například v nově vyvinuté mobilní kotelně, která byla zlatým hřebem veletrhu.

„Co k sobě patří, také společně roste. Návštěvníci si to mohli zažít na vlastní kůži,“ uvádí Diem Kemper, manažer produktového managementu a marketingu skupiny „Hydronic Flow Control“, k níž tři sesterské společnosti Aalberts Industries N. V. patří. V průběhu reorganizace budou v příštích několika letech spadat pod záštitu značky Flamco v Německu. V souladu s mezinárodním modelem budou značky Meibes a Simplex zachovány jako produktové řady. „Chceme využít synergie, která vzniká ze spolupráce a konsolidace našich produktových portfolií a nabízet ji zákazníkům jako přidanou hodnotu,“ dodává Diem Kemper. Jeho slova byla na veletrhu symbolizována nově vyvinutou mobilní kotelnou - externí kotelnou, kterou lze individuálně konfigurovat jako kompletní řešení a dodávat v prefabrikované podobě. Je příkladem toho, jak spolu mohou jednotlivé komponenty harmonicky fungovat - v souladu s mottem veletrhu jako „flowing compositions".

Nové produkty: udržitelné, energeticky úsporné, pohodlné

Návštěvníci měli možnost prohlédnout si i další nové produkty. Jednou z novinek byla nová membrána, s níž bude společnost Flamco vybavovat expanzní nádoby Flexcon Premium. Namísto pryže je vyrobena z termoplastického polyolefinu, tedy z materiálu s velmi nízkou propustností, díky němuž je membrána mimořádně udržitelná a odolná. Vztahuje se na ni 15letá záruka. Společnost Flamco dále představila novou generaci odlučovačů vzduchu a nečistot. Produkty řady XStream nastavují nové standardy účinnosti.

Společnost Meibes představila nové modely z klíčového segmentu bytových stanic, včetně výrobku Logomatic 2.0. Kompaktní decentralizovaná stanice s okamžitým připojením a elektronicky řízenou přípravou teplé vody a vytápěním místností nyní nabízí možnost připojení k inteligentním domácím systémům nebo systémům správy budov. Regulace Meitronic představuje systémový regulátor pro regulaci až dvou zdrojů tepla. S ohledem na inteligentní stanovení priorit nabízí mnoho výhod, zejména při využívání obnovitelných zdrojů energie. Protože se řídí povětrnostními vlivy, přístroj automaticky nastaví topný výkon na venkovní teplotu. Díky předem naprogramovaným schématům zapojení, asistentovi nastavení a intuitivnímu ovládání je instalace i samotné používání velmi jednoduché.

Společnost Simplex představila řídicí systém Secos pro povrchové vytápění. Inovativní rozdělovač digitálně i permanentně zaznamenává jak objemový průtok, tak teplotu topného média. Průtok se reguluje podle potřeby a hydraulické vyvažování topných zón se provádí plně automaticky.

Tři partneři, jedna silná prezentace

Nabídka sortimentu produktů byla završena systémem Flamconnect, k němuž lze všechny nové produkty připojit. Přes aplikaci pomáhá při počátečním nastavení, detekci i odstraňování chyb. „Jedno řešení pro všechny aplikace. Od nynějška bude našim zákazníkům k dispozici nejen celý sortiment výrobků od zdrojů tepla přes jeho regulaci až po distribuci tepla z jednoho kontaktního místa, ale sloučíme také servis,“ uzavírá Diem Kemper. „Veletrh ISH byl pro nás opravdovou premiérou. Reakce, které jsme od návštěvníků stánku získali, nás utvrdili v přesvědčení, že byl úspěšný.“


FLAMCO / MEIBES

Společnosti Flamco, Meibes a Simplex poprvé představily novou strategii značky na veletrhu ISH 2019 v Německu. Návštěvníci veletrhu mohli na vlastní kůži zažít přidanou hodnotu partnerství, a to například v nově vyvinuté mobilní kotelně – externí kotelně, kterou lze individuálně konfigurovat jako kompletní řešení a dodávat v prefabrikované podobě.


FLAMCO / MEIBES

Další novinkou byla nová membrána pro expanzní nádoby Flexcon společnosti Flamco. Termoplastický polyolefinový materiál má velmi nízkou propustnost a je proto mimořádně udržitelný a odolný.


FLAMCO / MEIBES

Nicolai Ebert, manažer prodeje produktové řady společnosti Simplex, představil řídicí systém Secos pro povrchové vytápění. Inovativní rozdělovač zaznamenává digitálně i permanentně jak objemový průtok, tak teplotu topného média. Průtok je regulován podle potřeby a hydraulické vyvažování topných zón se provádí plně automaticky.


FLAMCO / MEIBES

Na stánku se mohli návštěvníci během praktických ukázek seznámit s novými i zavedenými řešeními.


FLAMCO / MEIBES

Ze svého základního segmentu bytových stanic představila společnost Meibes výrobek LogoDistrict pro místní i dálkové vytápění.


FLAMCO / MEIBES

Z pozitivních reakcí návštěvníků měli radost: Diem Kemper (manažer produktového managementu a marketingu skupiny „Hydronic Flow Control“), Maarten van de Veen (generální ředitel Flamco Group), Thomas Schleep (manažer prodeje Flamco Meibes) a Helmut Vollprecht (jednatel společnosti Simplex).