MEIBES - spolehlivé systémy pro kotelny

Architektonický skvost vybavený stanicemi LOGOtherm

Zpět

159 stanic LOGOtherm součástí unikátního architektonického projektu. Od roku 2008 našly na pražském Barrandově novou adresu stovky lidí. Aby ne, když v téhle čtvrti vyrostl neobyčejný bytový komplex, který nabízí moderní bydlení s minimálními náklady na teplo. Pojďte se s námi podívat do zákulisí projektu Sky Barrandov!

Po zásluze oceněno

Luxusní bytový projekt ocenili nejen samotní obyvatelé SKY Barrandov, ale i odborníci z řad architektů a zástupců realitních kanceláří. Ti v roce 2015 udělili rezidenci hned dvě ocenění – Cenu odborné poroty a Cenu architektů. Zaujala je především originální čistá elegance a lehkost fasády, nadčasový design i promyšlené dispozice interiéru.

Mimořádně úsporná budova

Mezi největší přednosti rezidence Sky Barrandov bezesporu patří její zařazení do energetické třídy A. Tenhle certifikát zaručuje maximální úsporu energií. Velká francouzská s izolačním trojsklem nabízí krásné výhledy na Prahu bez zbytečných úniků tepla. O přísun zdravého vzduchu se stará rekuperační systém a nastavení teploty je zase úkol pro inteligentní řízení bytu. Každý ze 159 bytů projektanti vybavili jednou stanicí LOGOtherm, která zajišťuje ohřev vody a vytápění.

Blízko do centra i do přírody

Ne náhodou se rezidence SKY Barrandov nachází právě v téhle známé čtvrti. V jejím těsném sousedství byste našli Prokopské údolí, které se pyšní titulem „chráněná přírodní rezervace“. Na své si tu přijdou jak vyznavači romantických procházek, tak i cyklisté. Stejně pohodlně jako do přírody se odtud dostanete také do centra. Místo je perfektně dostupné autem, ale i MHD, a tak do srdce Prahy dorazíte během 20 minut.

Balkony podle Evy Jiřičné

Stavba vás na první pohled zaujme svým balkónovým vlnobitím. Jeho autorkou je profesorka Eva Jiřičná, která spolupracovala s Ing. Petrem Vágnerem. Po celém světě uznávaná architektka se pro zasazení balkónů do horizontální vlny rozhodla hned z několika důvodů. Tento design poskytuje obyvatelům komplexu soukromí a poměrně velkou užitnou plochu. Hloubka elegantních balkonů navíc zabraňuje přehřívání jednotlivých bytů, ve kterých je i během letních měsíců příjemná teplota.


Vážíme si toho, že projektanti téhle úchvatné stavby sáhli po našich bytových stanicích LOGOtherm. Náš technický a konzultační tým rád nabídne své zkušenosti a znalosti i v případě vašeho projektu. Neváhejte nás kontaktovat!